Łączy nas przyszłość!
Lewica

Solidarność z Młodzieżowym Strajkiem Klimatycznym 

Polityka trzech małpek: nic nie widzę, nic nie słyszę, nic nie mówię to polityka klimatyczna w Polsce. Podwyższano normy klimatyczne, żeby oszukać nas, że z naszym klimatem wszystko ok. Przez taką politykę umiera tak wiele osób. Lato w Polsce przypomina lato w Egipcie. Potrzebna jest dobra polityka zarządzania wodami i lasami. Będziemy stali po stronie przyrody i stronie zwierząt dzisiaj solidaryzujemy się z Młodzieżowym Strajkiem Klimatycznym. Byliśmy z Wami dzisiaj w całej Polsce. Ekologia jest jednym z fundamentów naszego programu. Już jutro w Gdyni zaprezentujemy „Zielony Pakt dla Polski”. 

Mieszkania, budujmy mieszkania

PiS-owi nie udał się program Mieszkanie Plus, w Słupsku podczas rządów Roberta Biedronia oddano do użytku tyle samo mieszkań, co do tej pory w jednym ze sztandarowych projektów partii Jarosława Kaczyńskiego. Tymczasem coraz mniej osób stać na zakup lub wynajem mieszkania, a miasta małe i średnie mają niewystarczające zasoby mieszkań komunalnych. Państwo musi im pomóc, dlatego powoła publicznego dewelopera.

Poprzez budowę miliona mieszkań w przeciągu 10 lat oraz odnowienie pustostanów, chcemy rozwiązać problem mieszkalnictwa w Polsce. Założymy publiczne przedsiębiorstwo, które w latach 2021-2031 zapewni milion mieszkań na terenach należących do Skarbu Państwa. Koszt najmu nie będzie przekraczał 20 zł za m². Państwo nie będzie sprzedawać mieszkań za więcej niż koszty budowy. Mieszkania będzie można kupić na raty z maksymalnym oprocentowaniem 3%. 46 000 pustostanów zostanie wyremontowanych przez samorządy, z pomocą specjalnego centralnego funduszu, który sfinansuje ten projekt.

Średniej wielkości miasta muszą znaleźć godne miejsce na mapie Polski 

Polityka, która jest w ostatnich latach prowadzona wobec średniej wielkości miast nie może być kontynuowana. Przyjechaliśmy, by zadeklarować, że średniej wielkości miasta, gdy Lewica będzie w parlamencie, znajdą swoje godne miejsce na mapie Polski. Po likwidacji 49 województw byłe miasta wojewódzkie straciły nie tylko swój prestiż, ale straciły również finansowo. To musi się zmienić.

Jak? Przeniesiemy do mniejszych miast urzędy centralne, zbudujemy 300 nowoczesnych szkolnych sal komputerowych, wzmocnimy lokalny transport poprzez program kolej w każdym powiecie i autobus w każdej gminie.  

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2020