Łączy nas przyszłość!
Lewica

Przez 64 dni kampanii przejechaliśmy ponad 20 tysięcy kilometrów, to jest tyle co połowa obwodu kuli ziemskiej! Odwiedziliśmy 381 miast i uścisnęliśmy ponad 10 000 dłoni Polek i Polaków. 

W niedzielę 13 października staniemy przed wyborem pomiędzy konserwatywnym państwem dobrobytu, a nowoczesnym państwem dobrobytu, które oferuje jedynie Lewica.

Apelujemy do wszystkich, którzy głosowali na Aleksandra Kwaśniewskiego, na Partię Razem, na SLD oraz na Partię Wiosna. Pójdźcie w niedzielę i zagłosujcie na Lewicę! Zadzwońcie do znajomych, powiedzcie im "Zapomnij o tym, co było złe, idź na wybory, to bardzo ważne". Lewica potrzebuje mobilizacji, potrzebuje Waszych głosów! 

Dziękujemy za wszystkie spotkania i rozmowy podczas tej kampanii. Dały nam wiele do myślenia, ale były też źródłem pozytywnej energii. Dziękujemy wszystkim, którzy pracowali na rzecz listy nr 3. - jesteście cichymi bohaterami tej kampanii. 

13 października - prosimy - idźcie na wybory, Wasz głos jest ważny, bez niego nie uda się wprowadzić zmiany, na którą wszyscy czekamy.

Lewica, lista nr 3!

Robert Biedroń podczas konferencji prasowej powiedział: 

My – Polki i Polacy – marzymy o Polsce, w której wszyscy jesteśmy różni, ale każdy jest równie ważny. Lewica marzy o Polsce, w której każda i każdy jest częścią wspólnoty, która nikogo nie wyklucza i nikogo nie pozostawia samemu sobie. Wywodzimy się z różnych środowisk i partii. Historycznie wiele nas dzieliło, ale jeszcze więcej łączy. Jako działacze i politycy Razem, SLD i Wiosny – wierzymy w siłę współpracy i moc dialogu ponad partyjnymi podziałami. Na sam koniec kampanii dostaliśmy niesamowitego bonusa, jeden z ostatnich sondaży daje Lewicy ponad 16 procent! Kiedy inni zawiedli, kiedy inni nie mają już siły walczyć, zobaczcie, ile siły ma Lewica. 13 października pokażmy inną twarz Polski, o której tak pięknie opowiada Olga Tokarczuk. Wierzymy, że możemy zbudować Polskę przyszłości, w której wszyscy będziemy się czuć jak u siebie - niezależnie od płci, wieku, pochodzenia, wiary, orientacji seksualnej czy zasobności portfela. O takiej Polsce marzymy. I taką Polskę - Polskę przyszłości - będziemy tworzyć. To jest zobowiązanie nas wszystkich. To jest zobowiązanie Lewicy. Do boju Lewico! 

Zaczęło się od Białegostoku, pokazaliśmy nas sprzeciw wobec przemocy, która dotknęła Marsz Równości Włodek mówił o tym, żeby dzwonić do znajomych, ale Włodek nie wie, że są jeszcze SMS-y i Internet! Korzystajcie z tych zdobyczy cywilizacji, macie kilka godzin na to, żeby zmobilizować przyjaciół do głosowania na Lewicy! Przyjaźń zaczyna się od pierwszego uścisku dłoni. Miłość od pierwszego spojrzenia. Lepsza Polska zacznie się od 13 października. Głosujcie na Lewicę!  

Anna-Maria Żukowska podczas konferencji prasowej powiedziała: 

W trakcie kampanii poruszyliśmy najważniejsze tematy dla Polek i Polaków. Wyzwania, przed którymi stoimy jako państwo. Ochrona zdrowia, godne warunki pracy i uczciwa płaca, walka z kryzysem klimatycznym, zrównoważony rozwój. e postulaty to nie są jakieś wymysły czy fanaberie. My po prostu domagamy się takich samych praw, jakimi dysponują nasze koleżanki w Szwecji, Francji czy w Niemczech. Niczego więcej. Nazywają nas marzycielami i nihilistami, ale my dokonamy tego "niemożliwego". 

Adrian Zandberg podczas konferencji prasowej powiedział:  

W tej kampanii zjeździliśmy wspólnie całą Polskę. Byliśmy w każdym okręgu wyborczym, w każdy miejscu Polski. Lewicobusem, samochodem, pociągiem, na piechotę czy na rowerach - odwiedziliśmy tyle miejsc, ile tylko było możliwe. Dla nas nie ma Polski A i Polski B. Nie ma twardych elektoratów PiS i PO. W trasie spotykaliśmy Polki i Polaków, w ich wspólnotach, w ich lokalnych społecznościach i wszędzie rozmawialiśmy o sposobach w jakie możemy te problemy rozwiązać. Przez 64 dni kampanii przejechaliśmy ponad 20 tysięcy kilometrów, to jest tyle co połowa obwodu kuli ziemskiej! Odwiedziliśmy 381 miast i uścisnęliśmy ponad 10 000 dłoni Polek i Polaków. Lewica to marzenie o Polsce, w której nikt nie jest piętnowany, że jest innego wyznania, albo myśli choć trochę inaczej. Lewica to siła opozycji, która rośnie i daje nadzieję. Lewica ma odwagę i jest szansą na zmianę. Najważniejsze w tej kampanii jest to, żebyście porozmawiali ze swoimi przyjaciółmi, znajomymi i rodziną. Jesteśmy po to, żebyście mieli głos i reprezentację w Sejmie. Wierzę, że w niedzielę wszyscy razem pójdziemy zagłosować na listę nr 3. Wszystko jest jeszcze możliwe, dopóki piłka jest w grze!  

Włodzimierz Czarzasty podczas konferencji prasowej powiedział: 

Apeluję do wszystkich, którzy głosowali na Aleksandra Kwaśniewskiego, na Partię Razem oraz na Partię Wiosna! Pójdźcie w niedzielę i zagłosujcie na Lewicę. Nie musicie głosować na mniejsze zło. Apeluję też do byłych członków SLD. Przepraszam Was za to, bo zdarzały się nam głupoty. Macie dokąd wrócić. Każdy ma prawo do refleksji i przyznania się do błędów. Proszę Was o szansę. Zadzwońcie do znajomych, powiedzcie im "Zapomnij o tym, co było złe, idź na wybory, to bardzo ważne". Lewica potrzebuje mobilizacji, potrzebuje Waszych głosów!

Daria Gosek-Popiołek podczas konferencji prasowej powiedziała: 

Chcę podziękować cichym bohaterkom i bohaterom kampanii, którzy roznosili ulotki, mamom z piaskownicy, które mówiły, że jedynie Lewica ma program dla nich. Ta kampanii była niesamowitym doświadczeniem, nigdy nie spotkałam się z tak cudowną energią. W niedzielę staniemy przed wyborem. Z jednej strony propozycja PiS-u - państwa autorytarnego, gdzie wszystkie sznurki władzy trzyma jeden człowiek, a całe państwo tańczy tak jak on chce. 

Wanda Nowicka podczas konferencji prasowej powiedziała:

Alternatywna przyszłość jest możliwa i tą przyszłością dla Polski jest nowoczesne państwo prawdziwego dobrobytu gwarantowanego przez Lewicę. Państwo, w którym władza sprawowana jest na podstawie i w granicach konstytucji z pełnym poszanowaniem trójpodziału władzy, gdzie przestrzeń publiczna i społeczna nie jest próżnią. Polska przyszłości za rządów Lewicy to także silna, otwarta i opiekuńcza wspólnota ludzi, którzy wzajemnie się wspierają i szanują, gdzie słabszych nie zostawia się na pastwę los. Lewica to gwarancja silnej wspólnoty, która będzie otwarta dla każdego. Nikogo nie wskażemy palcem i nie nazwiemy wrogiem, przeciwko nikomu nie będziemy szczuć ani w Internecie, ani z ambon, ani z sejmowej mównicy. Polska przyszłości to Polska silna siłą wspólnoty. Bo tylko taka Polska może się zmierzyć z wyzwaniami, które stoją przed nami w bliższej i dalszej przyszłości. W Polsce Lewicy nikt nie będzie nikogo nazywał "wrogiem", czy to z mównicy sejmowej, czy z Internetu czy z ambony kościelnej. 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2020