Łączy nas przyszłość!
Lewica

Dziękujemy za Wasz udział w wyborach, dziękujemy za każdy głos oddany na kandydatki i kandydatów Lewicy!

Czekamy na oficjalne wyniki wyborcze, ale jedno jest pewne - Lewica wraca do Sejmu!

Robert Biedroń podczas wieczoru wyborczego powiedział:

Dziękuję wszystkim wolontariuszkom i wolontariuszom; wszystkim kandydatkom i kandydatom; wszystkim ludziom dobrej woli, którzy zagłosowali na Lewicę. Dziękujemy!  

Połączyliśmy trzy pokolenia, podaliśmy sobie rękę, ciężko pracowaliśmy na to, żeby Polska miała inne oblicze!  

Z tego miejsca składamy deklarację, że w parlamencie będziemy konstruktywną opozycją, a Konstytucja, na którą przysięgamy będzie broniona od pierwszego do ostatniego artykułu.  

Włodzimierz Czarzasty podczas wieczoru wyborczego powiedział:

Robert nie miał nic, Adrian nie miał nic, ja nie miałem nic - razem wróciliśmy do Sejmu. Obiecaliśmy swoim partiom, obiecaliśmy Lewicy, że wrócimy do parlamentu. To jest wielki sukces! Wróciliśmy do Sejmu, będziemy mogli przedstawiać swój program, będziemy mogli bronić Konstytucji, którą Polsce dała polska lewica. Będziemy mogli mówić o Europie i Unii Europejskiej, do której polska lewica nasz kraj wprowadziła. Bądźcie z tego dumni! Przez 4 lata będziemy szykować najlepsze programy i przygotowywali się do rządzenia. Chyba, że IPSOS się pomylił i będziemy rządzili. Dziękuję serdecznie! 

Adrian Zandberg podczas wieczoru wyborczego powiedział: 

Zrobiliśmy to! To były szalone 3 miesiące, po których wchodzimy do parlamentu, jako trzecia siła polityczna z silną reprezentacją. Jarosław Kaczyński ma problem! W Sejmie będzie opozycja odważna, której będzie się chciało walczyć. Będziemy walczyć o prawa pracownicze, o lepszą jakość usług publicznych, o porządną ochronę zdrowia, o podwyżki dla pracowników. W polskim Sejmie będzie Lewica i to zmienia wszystko. To jest pierwszy krok do lewicowego rządu w 2023 r.  

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2020