Łączy nas przyszłość!
Lewica

My, przedstawicielki i przedstawiciele Klubu Parlamentarnego Lewicy, zwracamy się do Pani z wnioskiem o wydanie zarządzenia znoszącego tymczasowe ogrodzenie terenu Sejmu RP od ulicy Wiejskiej.

Art. 1 Konstytucji stanowi, że Rzeczpospolita Polska jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli. Art. 4 natomiast wskazuje, że władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu. Sejm i Senat, jako symbole demokracji i dobra wspólnego nie powinny być odgrodzone od narodu.

IX Kadencja Sejmu może rozpocząć się od symbolicznego otwarcia na dyskusję i wymianę poglądów. Niech tym symbolem będzie demontaż tymczasowego metalowego ogrodzenia, które jest pozostałością po haniebnych wydarzeniach 2016 roku, kiedy Sejm zamknął się na obywateli i obywatelki. Był to nieszczęsny finał procesu ograniczania debaty publicznej, wykluczania kolejnych grup i podsycania konfliktów. Demontaż tego smutnego symbolu byłby aktem dobrej woli i próbą powrotu do rzeczowej dyskusji o przyszłości Polski. Dyskusji, która jest obecnie bardzo potrzebna.

Zgodnie z art. 10 ust. 1 pkt 13 Regulaminu Sejmu może Pani wydawać zarządzenia w ramach sprawowania pieczy nad spokojem i porządkiem na całym obszarze należącym do Sejmu. Mamy nadzieję, że przychyli się Pani do naszego wniosku i swoim zarządzeniem pokaże gotowość do dialogu i otwarcie na głos Polek i Polaków.

Krzysztof Gawkowski, przewodniczący Klubu Parlamentarnego Lewicy

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2020