Łączy nas przyszłość!
Lewica

Posłanka Marcelina Zawisza i poseł Tomasz Trela w imieniu Lewicy domagają się od CBA umożliwienia im wglądu do raportu z kontroli oświadczeń majątkowych Mariana Banasia. Informacje z tego dokumentu mają posłużyć do uzupełnienia - zapowiedzianego wcześniej - wniosku o postawienie prezesa NIK przed Trybunałem Stanu. Skoro pan poseł Jarosław Kaczyński i pan poseł Mateusz Morawiecki mogli zapoznać się z tym raportem, to dlaczego posłanka Marcelina Zawisza i poseł Tomasz Trela mają tego raportu nie zobaczyć. Jeszcze dziś poinformujemy o efektach naszej wizyty w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym.

Tomasz Trela podczas konferencji prasowej powiedział:

Skoro PiS zapowiada, że chce rozwiązać sprawę prezesa Najwyższej Izby Kontroli, to Lewica chce w tym pomóc. Chcemy, aby opinia publiczna ujrzała raport CBA. Skoro pan poseł Jarosław Kaczyński, skoro pan poseł Mateusz Morawiecki mogli zapoznać się z tym raportem, to dlaczego posłanka Marcelina Zawisza i poseł Tomasz Trela mają tego raportu nie zobaczyć. Wykorzystamy swe uprawnienia poselskie i zażądamy przekazania nam raportu CBA.

Skoro raport CBA istnieje, to Lewica chce się z nim zapoznać, ponieważ niewątpliwie wiedza jaką zdobędziemy po zapoznaniu się z tym raportem, stanie się elementem wniosku o postawienie Mariana Banasia przed Trybunałem Stanu. Ten wniosek dzisiaj będzie gotowy, chcemy go uszczegółowić, uzupełnić o te niezbędne elementy, które są zawarte w tym raporcie.

Interes państwa i wiarygodność NIK są najistotniejsze. Liczymy na to, że CBA nie będzie robiło żadnych trudności, żadnych problemów, dostaniemy ten raport, złożymy wniosek o Trybunał Stanu i zgodnie w polskim parlamencie wszystkie siły polityczne, łącznie z Prawem i Sprawiedliwością, za tym wnioskiem zagłosują, ponieważ jest to konkretna, dobra droga do tego, aby rozwiązać raz na zawsze problem i Najwyższej Izby Kontroli, i problem prezesa Banasia.

Jeszcze dziś poinformujemy o efektach naszej wizyty w CBA. Mamy nadzieję, że będą to informacje takie, że CBA działa zgodnie z prawem i ten raport zostanie nam przedstawiony i my będziemy mogli się z nim zapoznać.

Marcelina Zawisza podczas konferencji prasowej powiedziała:

Lewica nie godzi się, aby PiS "majstrowało" przy ustawie zasadniczej i na potrzeby odwołania jednego człowieka zmieniało Konstytucję. "My będziemy podążać ścieżką prawną, my będziemy podążać tymi możliwościami, które teraz oferuje nam prawo.

Wchodzimy do CBA. Mamy nadzieję, że ten raport zostanie nam udostępniony od razu, ponieważ jest gotowy, nie trzeba tutaj wykonywać żadnej pracy. A wraz z posłem Tomaszem Trelą przygotowaliśmy wnioski do CBA i jako posłowie przeszliśmy szkolenie w sprawie dostępu do informacji niejawnych. Najwyższa Izba Kontroli została narażona szwanki przez PIS przez to, że pozowała na stanowisko prezesa NIK-u osobę o wątpliwej moralności. My postanowiliśmy złożyć wniosek do CBA i wejść z kontrolą poselską.

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2020