fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Do dziś oprócz parlamentarzystów PSL nie doczekaliśmy się podpisów pod wnioskiem Lewicy, który daje szansę na szybkie i skuteczne odsunięcie Mariana Banasia z funkcji prezesa NIK.

Wzywamy wszystkie posłanki i posłów opozycji do podpisania się pod wnioskiem.

Krzysztof Gawkowski podczas konferencji prasowej powiedział: 

W grudniu 2019 r. zwróciliśmy się do wszystkich klubów parlamentarnych o wsparcie dla naszego wniosku o Trybunał Stanu dla prezesa NIK Mariana Banasia. Przygotowaliśmy wniosek, który pokazuje, iż jest podstawa prawna, aby obecny prezes NIK-u przestał pełnić jedną z najważniejszych funkcji w państwie.  

Nasz wniosek przedstawiliśmy do poparcia klubom parlamentarnym opozycyjnym i koalicyjnym. Do dziś oprócz parlamentarzystów PSL nie doczekaliśmy się podpisów pod tym wnioskiem, który daje szansę na szybkie i skuteczne odsunięcie Mariana Banasia z funkcji prezesa Najwyżej Izby Kontroli.  

Wzywamy Platformę Obywatelską oraz PiS do uzupełnienia tej listy! Jestem pewny, iż Platforma Obywatelska stanie na wysokości zadania i odpowie sobie wewnętrznie na pytanie: czy chce, aby struktury NIK zostały oczyszczone i czy chce, aby prezes Marian Banaś przestał pełnić swoją funkcję, którą kompromituje? Potencjalny przestępca może zasiadać na urzędzie, który powinien być wolny od wszelkich podejrzeń. Pytamy zatem: gdzie są Wasze podpisy pod tym wnioskiem; gdzie jest Wasza zgoda na szybką ścieżkę - Sejm - Trybunał Stanu – i Marian Banaś opuszcza swój urząd? Te podpisy byłyby świadectwem, że chcecie doprowadzić do jasnej sytuacji. Trybunał Stanu dla pana Mariana Banasia to jest nasz honor i obowiązek!    

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2021