Łączy nas przyszłość!
Lewica

Organizacja pracy i podział odpowiedzialności w komisjach sejmowych nie powinny być obszarem sporów politycznych. Lewica tak samo jak posłanka Magda Biejat konsekwentnie opowiada się za prawami kobiet, za wsparciem dla osób z niepełnosprawnościami oraz zapewnienie godnego życia emerytom. Prawicowi posłowie odzwyczaili się od tego, że w parlamencie są ludzie, którzy bronią praw kobiet i walczą o równe prawa dla wszystkich Polaków i Polek. Magdalena Biejat nie jest sama - jest nas 49 i tworzymy silny lewicowy klub. Czas żeby prawica się do tego przyzwyczaiła. Dziś na opozycji to właśnie Lewica jest najtrudniejszym przeciwnikiem dla PiS. Szkoda, że prawica walczy z nami łamiąc dobry obyczaj parlamentarny.

Wszyscy wiemy, że nie chodzi tylko o poglądy Magdy Biejat na temat świeckiego państwa czy praw kobiet. Widać, która opozycja PiS-owi przeszkadza. Ta opozycja, która w wiarygodny i konsekwentny sposób walczy o bezpieczeństwo socjalne i prawa kobiet. Zaproponowaliśmy dobry projekt podniesienia emerytury minimalnej do poziomu 1600 zł, który poprawia sytuację osób najuboższych, w odpowiedzi PiS chce odwołać przewodniczącą Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Magda Biejat jest matką, żoną, pracującą mamą – w świetle nawet konserwatywnych wartości jej osoba nie powinna budzić zastrzeżeń. I właśnie tego boją się konserwatywni posłowie Konfederacji i PiS-u. Normalnej kobiety, która ma normalne poglądy i reprezentuje zwyczajne Polki, które tak jak ona dopominały się poszanowania swoich praw jako obywatelki.

Krzysztof Gawkowski komentował:

Spośród wszystkich 18 komisji, kierowanych przez PiS, tylko dwie komisje spotykały się częściej niż Komisja Polityki Społecznej i Rodziny. A aż 10 komisji kierowanych przez PiS spotkało się mniej niż pięć razy, czyli dwa razy mniej niż komisja rodziny, która spotkała się dziesięć razy. Argument o tym, że Biejat ma małe doświadczenie parlamentarne, nie powinien w ogóle paść. To Magdalena Biejat jest matką dwójki małych dzieci i godzi to z funkcją przewodniczącej, a jej przygotowanie merytoryczne nie powinno stanowić takiego podłoża do wniosku. PiS łamie obyczaj sejmowy, a zgodnie z parytetem Lewicy przyznano właśnie Komisję Polityki Społecznej i Rodziny.

Łamiecie obyczaj, w przyszłości za to zapłacicie. To nie jest tak, że winy nie zostaną zapamiętane. Jesteśmy opozycją, ale opozycją silną, trzecim klubem co do wielkości. Możecie dzisiaj odwołać panią przewodniczącą, ale nie musicie woli politycznej, która płynie od pana Jarosława Kaczyńskiego, wykonywać w tak małych sprawach. Ta decyzja jest tylko i wyłącznie polityczna.

Włodzimierz Czarzasty komentował: 

Pytam posłów PiS: dlaczego wcześniej głosowaliście za panią Biejat? Dlatego głosowaliście, bo nie znaliście jej życiorysu? Bo nie wiedzieliście - geniusze wiedzy - jakie ma poglądy? Pierwszy raz w życiu słyszeliście o poglądach Lewicy? Pierwszy raz w życiu jesteście na komisji sejmowej? A jeżeli głosowaliście, nie wiedząc o tym, to nie najlepiej to o was świadczy.

Jednym z zarzutów PiS przeciwko Biejat są właśnie jej poglądy. Ona ma męża. Ma dzieci. Bo taką decyzję podjęła. Nie odpowiada wam model rodziny, którą wybrała pani Biejat? Jeżeli przyjmujecie do wiadomości, że 27 proc. dzieci przychodzi na świat w związkach partnerskich, to myślicie podobnie do nas. Ludzie są różni, a rodzinę tworzy ci, którzy się kochają i wspierają.

Imperium Rzymskie upadło, Związek Radziecki upadł. Wy też upadniecie!

Adrian Zandberg komentował:

Nie będziecie nam wybierać, kto będzie nas reprezentować. PiS stracił monopol na prospołeczną politykę w tym Sejmie i panicznie próbuje udawać, że Lewica nie istnieje. Lewica istnieje, będzie coraz silniejsza i będzie coraz większym kłopotem dla fałszywych i bynajmniej nie prospołecznych rządów PiS. 

Mam dla państwa złą informację. Posłowie PiS uważają, że w piątek o godzinie 15. jesteście wolni. Otóż w piątek jesteście w pracy, wasze lenistwo nie jest powodem do odwołania przewodniczącej Biejat. Steruje wami nie Jarosław Kaczyński, ale Grzegorz Braun. To jest ta osoba, która decyduje o tym, jak się  zachowa Prawo i Sprawiedliwość. Czy jak Pan Grzegorz Braun każe wam kolejne ustawy przygotowywać cyrylicą, to też będziecie państwo głosować za?

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2020