Łączy nas przyszłość!
Lewica

Składamy wniosek o wotum nieufności wobec szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego oraz wnioski do prokuratury przeciwko Mariuszowi Kamińskiemu, Maciejowi Wąsikowi oraz Tomaszowi Kaczmarkowi w sprawie fabrykowania dokumentów przez CBA na niekorzyść Aleksandra i Jolanty Kwaśniewskich.  

To nasza reakcja na reportaż "Superwizjera", w którym agent „Tomek” oskarżył obecnego szefa MSWiA oraz koordynatora służb specjalnych, a wcześniej szefa CBA Mariusza Kamińskiego oraz Macieja Wąsika, byłego już wiceszefa CBA o wywieranie na niego nacisków, podczas przeprowadzania operacji dotyczącej rzekomej willi byłej pary prezydenckiej.  

Oczekujemy, że prokuratura podejmie jak najszybciej stanowcze działania wobec Mariusza Kamińskiego, Macieja Wąsika i Tomasza Kaczmarka w sprawie nielegalnych działań prowadzonych przez CBA.

Krzysztof Gawkowski podczas konferencji prasowej powiedział: 

PiS to zorganizowana grupa polityczna, ale może okazać się również, że to szajka, która od 2006 r. trzymając rękę na służbach specjalnych prowadziła grę operacyjną, która miała za zadanie przeciwników politycznych oskarżać i próbować politycznie skazać. Słowa Tomasza Kaczmarka - byłego agenta CBA - świadczą o tym, iż trzeba podjąć szybkie działania zmierzające do sprawdzenia, czy służby specjalne pod rządami PiS działają zgodnie z prawem.  

Składamy wnioski do prokuratury, które mają sprawdzić czy panowie Mariusz Kamiński, Maciej Wąsik oraz Tomasz Kaczmarek nie złamali prawa. Tomasz Kaczmarek przyznał się na antenie do tego, iż po podżeganiu, fałszował notatki dotyczące willi, która rzekomo miała należeć do państwa Kwaśniewskich.  

Rządy PiS-u kiedyś się skończą. Obecnie prezydent Andrzej Duda może uniewinnić każdą osobę, która została skazana, ale w przyszłości Andrzej Duda nie będzie już prezydentem. Liczymy, że prokuratura podejmie rzetelne działania, które mają sprawdzić, czy tych trzech wcześniej wymienionych panów nie prowadziło działalności przestępczej.  

Dzisiaj CBA to Centralne Biuro do Zwalczania Przeciwników Politycznych, a PiS próbuje sobie podporządkować kolejne organy państwa - min. sądy - właśnie po to, aby osoby ze służb, które naciskami realizowały cele polityczne, pozostały niewinne. Ten czas kiedyś się skończy, a Andrzej Duda i PiS przestaną rządzić - wtedy prawda będzie prawdą, sprawiedliwość będzie sprawiedliwością, a prawo będzie prawem.  

Tak jak wczoraj zapowiadaliśmy, złożymy również wniosek o wotum nieufności wobec Mariusza Kamińskiego z funkcji ministra spraw wewnętrznych i administracji.  

W 2006 r. te same osoby, które rządziły w CBA, są dzisiaj szefami wszystkich służb Polsce. To nie jest przypadek, że w CBA brak jest nadzoru i giną tam miliony; że ABW nie potrafiło sobie poradzić ze sprawdzeniem osoby pana Mariana Banasia, że szef tej instytucji teraz podaje się do dymisji. To nie jest przypadek, że premier Mateusz Morawiecki nie odzywa się w tej sprawie, ponieważ Mariusz Kamiński to wiceprezes PiS-u i osoba z otoczenia Jarosława Kaczyńskiego, która ma wiedzę o partii, ale i działalności służb specjalnych, a więc i o hakach na polityków opozycji, czy też polityczki i polityków PiS.  

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2020