Łączy nas przyszłość!
Lewica

Złożyliśmy wczoraj wniosek o odwołanie Mariusza Kamińskiego z funkcji szefa MSWiA i koordynatora służb specjalnych.‬

‪❌ Akcje CBA na zlecenie polityczne ‬ 
‪❌ Zniknięcie z CBA 15 mln zł ‬ 
‪❌ Niejasności przy odwołaniu szefa ABW‬ 
‪❌ Nieskontrolowanie oświadczenia majątkowego Prezesa NIK. ‬

PiS w służbach stworzyło układ, który chroni swoich i działa na zamówienie polityczne i na to nie może być zgody i stąd nasz wniosek o odwołanie Mariusza Kamińskiego. 

Skoro agent Tomek został uznany przez PiS za człowieka, który kłamie i fałszuje, to możemy uznać, że część z tych materiałów została sfałszowana lub podrobiona. 

Krzysztof Gawkowski podczas konferencji prasowej powiedział: 

Złożyliśmy wczoraj wniosek o odwołanie Mariusza Kamińskiego z funkcji szefa MSWiA i koordynatora służb specjalnych.‬ Minister Kamiński zawiódł zaufanie milionów Polek i Polaków oraz służb i przede wszystkim jest podejrzany o popełnienie przestępstwa związanego z fałszowaniem dokumentów. Sprawa tzw. „willi Kwaśniewskich” to nie jest jedyny powód, który nas tutaj sprowadza, a czyni to brak kompetencji oraz brak sprawowanego nadzoru nad MSWiA oraz koordynacją służb. Jest podejrzenie, iż z funduszu operacyjnego zniknęło blisko 15 mln złotych, są niejasności przy odwołaniu szefa ABW, a podległe pod ministra koordynatora służby nie potrafią dobrze sprawdzić oświadczeń majątkowych oraz powiązań nominata na prezesa NIK Mariana Banasia. To są zarzuty, które potwierdzają nasz wniosek i Mariusz Kamiński powinien odejść z piastowanych funkcji. Policja, straż pożarna i inne podległe pod MSWiA służby wielokrotnie wskazywały, iż obecnemu ministrowi brak jest kompetencji do sprawowania tego urzędu.  

Wczorajsze odtajnienie raportu CBA w sprawie rzekomym powiązań, które miały wskazywać, iż willa w Kazimierzu ma być w posiadaniu państwa Kwaśniewskich. Odtajnienie materiałów operacyjnych CBA ma za zadanie skompromitować jakiś polityków, ponieważ nic w nich nie wskazuje na winę państwa Kwaśniewskich, są łamaniem standardów demokratycznego państwa prawa. Dlaczego Mariusz Kamiński nie ujawnia materiałów operacyjnych dotyczących Mariana Banasia, czy też innych polityków PiS, wobec których toczą się postępowania? A w tym przypadku minister Kamiński zgłasza konieczność odtajnienia materiałów operacyjnych.  

Działalność Mariusza Kamińskiego zasługuje na potępienie, a wszyscy jego współpracownicy, który uczestniczyli w tym procederze, będą musieli w przyszłości odpowiedzieć na pytania prokuratury. Przypomnę, iż Lewica złożyła wnioski do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa fałszowania dokumentów przez panów Kamińskiego, Wąsika oraz Kaczmarka.  

PiS w służbach stworzyło układ, który chroni swoich i działa na zamówienie polityczne i na to nie może być zgody i stąd nasz wniosek o odwołanie Mariusza Kamińskiego.  

Włodzimierz Czarzasty podczas konferencji prasowej powiedział: 

Nasze państwo jest zarządzane w zadziwiający sposób, ponieważ pokazywane są materiały operacyjne w sprawie, w której nie postawiono nawet zarzutów. Wyobraźmy sobie, iż we wszystkich sprawach, które się toczą pokazujemy materiały operacyjne, bądźmy konsekwentni i idźmy wzorem Antoniego Macierewicza i ujawnijmy wszystkich naszych agentów. Poinformujmy kto jest agentem, kto pracuje w wywiadzie i kontrwywiadzie, niech to będzie transparentne.  

Upolitycznienie spraw przez PiS jest haniebne i skandaliczne. W materiałach operacyjnych są rzeczy natury intymnej, ale nie mają nic wspólnego ze sprawą, a zostały podsłuchane. A po wypowiedziach agenta Tomka, część z nich jest sfabrykowana. A w sprawie prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego nagle wszystko zostaje ujawnione. Partacze, ujawnijcie sprawy Mariana Banasia, czy też PCK. Jeżeli PiS ma narracje, że skoro 10 sędziów złamało prawo, to związku z tym wszyscy sędziowie są kastą. To można postawić taką tezę i ktoś ją w końcu postawi, że skoro działacze PiS, posłowie PiS kradli w PCK, to PiS to złodzieje. Czy to jest logiczne? Tak. Czy jest to mądre? Nie, to jest głupie.  

Nie ujawnia się wszystkich danych w trakcie prowadzenia śledztwa, tak jak nie ujawnia się nazwisk agentów.  

Skoro agent Tomek został uznany przez PiS za człowieka, który kłamie i fałszuje, to możemy uznać, że część z tych materiałów została sfałszowana lub podrobiona. Jakie więc te dokumenty mają znaczenie dowodowe?   

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2020