Łączy nas przyszłość!
Lewica

Proponujemy konkretne rozwiązania, aby uchronić podkarpackie samorządy i inne podmioty przed bankructwem! Już w piątek głosowanie nad poprawką w sprawie utworzenia Rezerwy Celowej z związku z restrukturyzacją banku PBS. Wysyłamy także pismo do KNF o wyjaśnienie wszystkich wątpliwości w tej sprawie.

W piśmie posłowie Krzysztof Gawkowski i Wiesław Buż zwracają się do Komisji Nadzoru Finansowego z prośbą o informacje, kiedy KNF otrzymał zawiadomienie na temat decyzji Bankowego Funduszu Gwarancyjnego o planie wdrożenia restrukturyzacji banku PBS, które ministerstwa posiadały tę wiedzę, jakie były dokładnie problemy PBS, jakie działanie od 2016 r. w tej sprawie podjął KNF, kiedy bank był pod nadzorem i czy była szansa, żeby uratować PBS w Sanoku.

Domagamy się również odpowiedzi na pytanie, czy była analizowana możliwość dokapitalizowania banku w celu jego uratowania i dlaczego takie rozwiązanie nie było przyjęte.

W najbliższy piątek odbędzie się głosowanie, nad zgłoszoną przez posła Wiesława Buża poprawką do budżetu, w sprawie utworzenia Rezerwy Celowej na pokrycie strat związanych z przymusową restrukturyzacją PBS.

wniosekKNF120220

 

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2020