Łączy nas przyszłość!
Lewica

Wnioskujemy o połączone posiedzenie sejmowych komisji: sprawiedliwości oraz ds. kontroli państwowej, podczas którego prezes NIK Marian Banaś i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro odnieśli się do raportu Najwyższej Izby Kontroli w sprawie zabezpieczenia mienia pochodzącego z przestępstw. Według wspomnianego raportu w latach 2014-2018 udało się odzyskać tylko 3 mld zł, podczas gdy nielegalne zyski przestępców oszacowano setki miliardów złotych.

Krzysztof Śmiszek podczas konferencji prasowej powiedział: 

Widać, że nasze państwo jest silne wobec słabych, ale słabe wobec silnych. Polskie państwo jest dziurawe jak sito. Stać nas na pozostawianie setek miliardów złotych w kieszeniach przestępców. Te same pieniądze można byłoby przeznaczyć na inne cele. Wystarczy tylko skuteczność. Skuteczność, o której tak wiele mówi pan minister Zbigniew Ziobro od wielu lat i tej skuteczności w ściganiu przestępców brakuje. 

Przemysław Koperski podczas konferencji prasowej powiedział: 

Chcielibyśmy, żeby na tym połączonym posiedzeniu komisji z jednej strony Marian Banaś, prezes NIK przedstawił i omówił raport; z drugiej strony chcielibyśmy wysłuchać ministra sprawiedliwości. Chcemy się w końcu dowiedzieć, czy jest tak dobrze jak mówi Zbigniew Ziobro, czy wygrywa państwo polskie, czy też wygrywają przestępcy. 

 
 

 
 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2020