Łączy nas przyszłość!
Lewica

PiS nie uszanowało demokratycznego wyboru i odwołało posłankę Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus z funkcji sprawozdawczyni komisji w sprawie ustawy o funduszach dla mediów publicznych.

To sytuacja bez precedensu. PiS nie po raz pierwszy i nie po raz ostatni łamie reguły demokratycznego dialogu. Politycy PiS-u nie chcą pogodzić się z przegraną w Komisji Kultury i Środków Przekazu. Przypominamy, iż sejmowa komisja zarekomendowała odrzucenie 2 mld zł tzw. rekompensaty dla mediów publicznych, w tym TVP.

Joanny Scheuring-Wielgus skomentowała swoje odwołanie w następujący sposób:

Dziś wieczorem jako posłanka sprawozdawczyni miałam przedstawić sejmowi stanowisko sejmowej komisji kultury, która opowiedziała się przeciw dawaniu TVP 2 mld złotych dotacji. Przed chwilą komisja kultury, głosami PiS odwołała mnie z funkcji sprawozdawczyni, chociaż wczoraj zostałam wybrana i wygrałam głosowanie.

Argumentami PiS było to, że jestem kontrowersyjna i że w moim wystąpieniu będzie jad.

Pytam zatem kto decyduje o tym czy poseł jest kontrowersyjny czy nie? Czy mandat posła uznanego za kontrowersyjnego znaczy mniej i dlatego nie może przemawiać w sejmie? To jest chyba złamanie ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora!

Skąd posłowie PiS wiedzą, że w moim wystąpieniu miał być jad? Czytali je? Mają wgląd w mój tablet?!
PiS się boi! Boją się każdej opinii innej niż opinia Kaczyńskiego, boją się usłyszeć prawdę, boją się, że prawdę usłyszą ich wyborcy i wreszcie przejrzą na oczy.

A prawda jest taka, że TVP to partyjne ramię, którego zadaniem jest mieszać ludziom w głowach, siać zamęt i nienawiść, tworzyć alternatywną rzeczywistość. I na to nie można nigdy dać ani złotówki, a już na pewno nie 2 miliardów złotych!

Czytaj treść wystąpienia Joanny Scheuring-Wielgus, które miała wygłosić podczas posiedzenia Komisji Kultury i Środków Przekazu:

Na wczorajszym posiedzeniu komisji ds kultury, członkowie i członkinie komisji podtrzymali decyzję senatu o odrzuceniu ustawy o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji oraz ustawy o opłatach abonamentowych. Mówiąc wprost: komisja kultury nie zgadza się na przekazanie TVP 2 mld złotych. 

Przypomnę:
w 2017 roku media publiczne dostały z budżetu państwa 980 milionów zł,
w 2018 r. był to już 1 miliard 200 milionów zł.
W tym roku Jacek Kurski chce dostać 1 miliard 950 złotych zł
W sumie to ponad 4 miliardy złotych

Komisja kultury uważa, że te 2 mld złotych powinny być przekazane na rzeczywiste, konkretne potrzeby, z którymi borykamy się na co dzień a które dotykają każdego z nas, niezależnie od tego czy jesteśmy z PO, PiS, Lewicy czy PSL.

I takim obszarem, który łączy nas wszystkich jest ochrona zdrowia. I na to powinny być przekazane pieniądze. Podam kilka palących problemów:

- Polska psychiatria dziecięca tonie. Potrzebuje wsparcia finansowego NATYCHMIAST. Czy państwo wiecie, że w szpitalach na oddziałach psychiatrii dla dzieci i młodzieży brakuje łóżek:
w woj. lubuskim na 194 tys. dzieci przypada tylko 90 łóżek;
w Wielkopolsce na ponad 700 tys. dzieci jest tylko 50 łóżek,
w woj. małopolskim na 680 tys. dzieci przypada 50 łóżek.
Na Podkarpaciu: na 300 tys. dzieci - 24 łóżka szpitalne.
Jedynie w 6 szpitalach na 30 możliwe jest przyjęcie chorego dziecka od razu. Czas oczekiwania w pozostałych szpitalach waha się od 7 do 720 dni. Średnio wynosi więc 36 dni. To jest katastrofa! 2 miliardy przydadzą się psychiatrii dziecięcej.

- Polska onkologia - Długie oczekiwanie na wizytę i badania, brak dostępu do wielu nowoczesnych leków - to tysiące codziennych dramatów zwykłych ludzi, którzy toczą codziennie, walkę o życie, walkę o jeszcze jeden miesiąc, rok. 2 miliardy złotych na pewno im pomogą.

- Zadłużone szpitale: najbardziej zadłużony szpital w Polsce to szpital w Grudziądzu, na dzień dzisiejszy ma ok 500 mln złotych. Ten szpital leczy pacjentów całego regionu i nawet z sąsiadujących województw. Korzysta z niego 400 tysięcy pacjentów, chociaż miasto ma zaledwie 100 tysięcy. 2 miliardy pomogą nie tylko szpitalowi w Grudziądzu, ale też kilku innym szpitalom.
Zastanówcie się w swoim sumieniu czy 2 mld powinny być wydane na kaprysy Kurskiego czy na coś, co przyniesie ludziom realną korzyść czy pomoc?

- Za 2 miliardy złotych można kupić 2 tysiące nowoczesnych karetek, 300 tysięcy pomp insulinowych, kupić 36 tysięcy stanowisk do resuscytacji noworodków, 750 tysięcy rozkładanych foteli dla rodziców dzieci w szpitalach

Te przykłady podaje nie bez kozery, bo od 28 lat właśnie takie zakupy robi Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

WOŚP od początku swojej działalności zebrała 1 miliard 120 milionów złotych - nie licząc ostatniego finału. Przez te wszystkie lata dzięki naszej ofiarności zakupił tysiące sprzętu do szpitali, pomógł wielu ludziom, zajął się geriatrią. I my i nasze dzieci wielokrotnie korzystaliśmy ze sprzętu z serduszkiem.

Wiec wyobraźmy sobie co można za 2 mld zł zrobić w polskiej służbie zdrowia.

 Czy chcemy jednym ruchem, jednym naciśnięciem przycisku, dać telewizji rządowej 1 miliard 950 milionów?
 Czy chcemy wysłać Jackowi Kurskiemu jeden przelew wart więcej niż od początku swojego istnienia zebrała Wielka Orkiestra?!
 I na co on to wyda? Na horrendalnie jak na media wysokie pensje dla swoich kumpli, na propagandę, na hejt?

I nie mówię tutaj o swoim osobistym przekonaniu, tylko o wynikach wielu badań i ekspertyz polskich i zagranicznych badań. Które wprost mówią o braku pluralizmu, hejcie, przekazywaniu zmanipulowanych informacji.

OBWE wprost napisało w raporcie, że TVP sprzyja władzy.

Rada Języka Polskiego, że TVP tworzy rzeczywistość, której de facto nie ma.

Zadałam sobie trud i obejrzałam wczorajsze „Wiadomości”. To co zobaczyłam powinno się pokazywać studentom jako przykład tego, jak się nie robi programu informacyjnego. Bo to nie była informacja tylko DEZINFORMACJA.

- Z pierwszego materiału widzowie dowiedzieli się, że podła opozycja nie chce dać emerytom 13 emerytury, a dobry PiS ją wywalczył. I będzie. Na koniec pani posłanka Lichocka dodała, że opozycja to obóz postkomunistyczej elity i jeśli ktokolwiek z tego obozu będzie prezydentem, to wszystkie programy socjalne zostaną zniszczone. Przekaz jest jasny: tylko Duda może was uratować.

- Dalej był materiał o debacie w PE. Widzowie Wiadomości usłyszeli, że polscy europosłowie z opozycji chcą, by Unia zabrała naszemu krajowi pieniądze, bo wówczas spadnie poparcie dla PiS. Reporter dumnie wznosił hasła o „obłudzie europejskich elit”, a za pomocą 3 wypowiedzi zagranicznych euspołosów próbował wytworzyć wrażenie, że cały PE trzyma stronę PiS. Panie Kurski, pan wytwarza alternatywną rzeczywistość. Żyjemy w dobie internetu. Przecież każdy może wejść na zapis nagrania z tej debaty i przekonać się, że było dokładnie odwrotnie.

-I co chwila sonda uliczna. Taki niby głos ludu, żeby pokazać, że wszyscy myślą tak samo. A te sondy to tendencyjnie wybrane pod tezę wypowiedzi ludzi, którzy nie wiadomo na jakie pytanie odpowiadali.
Nie byłoby Wiadomości bez straszenia gejami.

Mroczne Lobby LGBT, straszliwa ideologia gender, seksualizacja. Tego nie mogło zabraknąć.

Wczoraj „Wiadomości” – wykorzystując wypowiedzi Roberta Biedronia – odbyło się snucie czarnych wizji dotyczących tego, co będzie gdy pary jednopłciowe mogłyby wychowywać dzieci. Ludzie, już teraz 50 tysięcy dzieci jest wychowywanych przez pary jednopłciowe!!!!

A na koniec oczywiście widzowie usłyszeli kto może nasz kraj od tego dramatu LGBT wybawić – oczywiście Andrzej Duda.

I na to mają pójść te miliardy. Na lansowanie i robienie supermana z Andrzeja Dudy?

Pieniądze z tej dotacji mają w niewielkim ułamku popłynąć też do Polskiego Radia, tego samego od którego odwrócili się słuchacze. Nie mogli znieść serwowanej tam propagandy do tego stopnia, że wyniki słuchalności Jedynki są najgorsze w historii, najnowsze dane mówią o spadku do poziomu 4,9%. Lepiej nie jest z Trójką, z której masowo zwalniani są dziennikarze. Zwalniani z dnia na dzień, bez podania powodu. Po prostu kończą pracę z dnia na dzień bo takie jest widzimisię szefa.

I to między innymi dlatego na dotację dla TVP i Polskiego Radia nie zgodził się Senat oraz komisja Kultury i środków masowego przekazu. Komisja rekomenduje sejmowi odrzucenie w całości projektu ustawy.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2020