Łączy nas przyszłość!
Lewica

Robert Biedroń, kandydat Lewicy na prezydenta RP podczas konwencji w Świdnicy zaprezentował swój program dotyczący bezpieczeństwa.

Bezpieczna Polska zakłada:

  • odbudowę relacji Polski z Unią Europejską,

  • wzmacnianie i modernizację polskiej armii,

  • odbudowę polskiego przemysłu zbrojeniowego,

  • zwalczanie cyberzagrożeń,

  • realizację nowoczesnych programów wojskowych,

  • powstanie Centrum Rozwoju Wojska Polskiego.

Podczas konwencji Robert Biedroń przedstawił również swoich doradców ds. obronności:

- Komandor Bożena Szubińska, przyszła minister w Kancelarii Prezydenta i przyszła szefowa doradców ds. strategii bezpieczeństwa,
- Minister Janusz Zemke, przyszły szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Robert Biedroń podczas konwencji powiedział:

Rząd od pięciu lat robi wszystko, aby osłabić nasze wewnętrzne i zewnętrzne bezpieczeństwo. Prezydent Andrzej Duda, jeśli akurat sam nie przykłada do tego wszystkiego ręki, to zadowala się rolą biernego obserwatora. dy myślimy o bezpieczeństwie państwa przed oczami stają nam zwykle sojusze militarne, armia i służby. Polityka zagraniczna zaczyna się w domu, bo bezpieczeństwo to przede wszystkim sprawne państwo, to przestrzegane prawo i działające instytucje demokratyczne, to transparentność w polityce, a nie jak jest dzisiaj: chaos, łamanie konstytucji i tuszowanie ciemnych interesów partyjnych.

Bezpieczeństwo to nie wzniecanie konfliktów, dzielenie nas na lepszych i gorszych, czy zapaść w usługach publicznych Państwo silne jest siłą tych instytucji. To fundament bezpieczeństwa każdego demokratycznego kraju o pięciu latach rządów PiS widzimy przede wszystkim chaos w wielu dziedzinach.

Z obawą patrzymy na zniszczony wymiar sprawiedliwości, upolitycznione służby i prokuraturę, na rząd, który rozpoczyna kolejne konflikty z kolejnymi grupami społecznymi, patrzymy także na bezradną dyplomację i bezsensowne kłótnie z naszymi przyjaciółmi w UE. Prezydent Andrzej Duda, jeśli akurat sam nie przykłada do tego wszystkiego ręki, to zadowala się rolą biernego obserwatora destrukcji naszego życia publicznego.

Beata Moskal-Sławniewska podczas konwencji powiedziała:

Lewica marzy o bezpiecznej Polsce - bezpiecznych miastach, bezpiecznych ulicach, bezpiecznych autobusach, bezpiecznej przestrzeni, w której nikt nas nie obrazi, nie wykona złego gestu okazując nam w ten sposób pogardę.

Krzysztof Gawkowski podczas konwencji powiedział:

Polska potrzebuje prezydenta, który będzie odpowiedzialny i niezależny. Prezydenta, który będzie miał odwagę mówić nie, niezależnie od tego, kto będzie premierem. Polska nie chce więcej w Pałacu Prezydenckim notariusza.

Adrian Zandberg podczas konwencji powiedział:

Potrzebujemy prezydenta, który ma odwagę powiedzieć, że miejsce Polski jest w Europie. Polska powinna brać udział w integracji europejskiej. W tym nowym świecie naszą racją stanu jest pokój i bezpieczeństwo.

Komandor Bożena Szubińska podczas konwencji powiedziała:

Musimy wymienić osoby odpowiedzialne za degradację armii. Musimy wprowadzić przepisy i regulacje prawne zapobiegające upolitycznianiu służb - przyszła minister w Kancelarii Prezydenta.

Janusz Zemke podczas konwencji powiedział:

Istotną kwestią dotyczącą bezpieczeństwa są zmiany klimatyczne, które prowadzą do tego, że będziemy mieli coraz większe powodzie, coraz częstsze pożary i huragany – minister.

 

 

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2020