Łączy nas przyszłość!
Lewica

Złożyliśmy w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych. Proponujemy, aby w polskim prawie zapisać obowiązek leczenia choroby wywołanej przez koronawirusa.

Zdzisław Wolski podczas konferencji prasowej powiedział:

Najważniejsza dla Polaków jest walka z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, żeby jeden człowiek nie zarażał drugiego. Powinniśmy być przygotowani na czarny scenariusz i gdyby choroba się rozprzestrzeniała, jest oczywistym, że ci, którzy zachorują na chorobę, która ma nazwę COVID-19, powinni być leczeni przymusowo, w przygotowanym szpitalu, na oddziałach zakaźnych, a ci, którzy są nosicielami koronawirusa, powinni być izolowani czy poddawani kwarantannie.

Aby nie było sporów prawnych do wykazu chorób, które są objęte takimi procedurami, proponujemy dopisanie koronawirusa. W obecnym stanie prawnym, każdy może odmówić przymusowej hospitalizacji i narażać innych. W przypadku zastosowania przymusowej kwarantanny, niewynikającej z zapisów prawa, osoby takie mogą występować z roszczeniami o odszkodowania za utracone korzyści. Naszym wspólnym interesem jest ograniczenie koronawirusa.

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2020