Łączy nas przyszłość!
Lewica

Górnicy są zostawiani sami sobie, przedsiębiorcy, lekarze i pielęgniarki są zostawiani sami sobie. Dlaczego? Bo politycy nam pokazują, że jak jest trudno, to z sań się zrzuca tych, którzy są słabsi. My już dzisiaj z tej wojny z koronawirusem wracamy na tarczy, a nie z tarczą, a pokonanym nie jest rząd, bo oczywiście wiemy, że rząd się nie tylko zabezpieczy, ale jeszcze zrobi na tym niezły deal. Lewica proponuje świadczenie kryzysowe w wysokości 2400 zł, które będzie gwarantowało utrzymanie się przez ten okres najbliższych kilku miesięcy w znalezieniu pracy; ale także większy zasiłek dla bezrobotnych, który dzisiaj jest śladowy, a powinien wynosić 1400 zł. 

Swiadczenie kryzysowe 2400 zł - zasiłek dla bezrobotnych 1400 zł

To nie jest dobry czas na organizowanie wyborów. Te wybory powinny zostać przełożone na czas bezpieczny dla ludzi. Ludzie masowo boją się o swoje zdrowie, ludzie się boją, ludzie tracą pracę i dzisiaj mamy iść do wyborów? I pójdziemy do tych wyborów oczywiście, bo nasza siła i chęć zmiany tego prezydenta i tej władzy jest silniejsza niż nasz strach, i przezwyciężymy to. Tylko to nie jest najlepszy moment, po prostu, ale ta władza się nie opamięta, dlatego te wybory będą niestety 28 czerwca. 

Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca 2020 r. 

Apeluję do wszystkich ludzi, żebyśmy się policzyli, żebyśmy poszli na te wybory i skorzystali z tej szansy na zmianę. Jeżeli ktoś stoi po stronie wartości, które są nam bliskie - żeby nikogo nie pozostawiać samego, żeby nikogo nie pozostawiać bez pomocy, bez opieki, głosujcie państwo na Lewicę.

Darmowa szczepionka na koronawirusa

Prace nad szczepionką na koronawirusa trwają. Chcemy poznać strategię rządu wdrażania programu szczepień. Chcemy też mieć pewność, że ta szczepionka będzie bezpłatna i – w przeciwieństwie do testów - ogólnodostępna. Nie poradziliście sobie z koronawirusem, z testami, nie poradziliście sobie z w wielu dziedzinach, więc dmuchajcie dzisiaj już na zimne.

Robert Biedroń, kandydat na prezydenta Lewicy
Śląsk, 21 maja 2020 r. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2020