Łączy nas przyszłość!
Lewica

Ziemia łowicka to ziemia dobrych gospodarzy. Niestety wobec suszy zostali oni bez pomocy państwa. Susza to nie jest nowy problem, to efekt długich lat zaniedbań ze strony władz. Dzisiaj potrzeba dobrej polityki dla rolnictwa, trzeba walczyć z suszą w sposób mądry, nie tylko przed wyborami, ale konsekwentnie. Konieczny jest dobry program retencji wody, którego celem będzie wspieranie rolników w zbieraniu wody i czyszczeniu studzien.

Apeluję, aby zadbać o polskich producentów żywności. Oni powinni zostać włączeni zostać włączeni do infrastruktury krytycznej. Drożyzna to realny problem. Nie rozwiążemy go, jeśli rząd będzie przekazywał miliardy na propagandę TVP, a nie pomagał polskim rolnikom i producentom żywności. Produkty są coraz droższe, polski przemysł spożywczy upada, coraz więcej rzeczy trzeba importować. Jest 15 tysięcy firm branży spożywczej, które dzisiaj czeka upadłość, problemy finansowe, masowe zwolnienia. Przedsiębiorcy tej branży muszą być objęci wsparciem w ramach infrastruktury krytycznej, strategicznej dla państwa.

Prezydent powinien mieć odwagę przeciwstawić się swojemu prezesowi, swojemu środowisku politycznemu. Prezydent powinien dzisiaj mieć odwagę nie klękać przed biskupami. Powinien za to klęknąć to przed Wami i przeprosić za to, że w trudnym okresie, kiedy rosną ceny i rośnie bezrobocie, on zostawił Was samych sobie.

Zaproponowałem kompleksowy program wsparcia dla przedsiębiorców, ale rząd go odrzucił. To dopłaty do pensji, to umorzenie podatków i ZUS, dopłaty do kosztów stałych. Nie możemy czekać, bo bezrobocie rośnie. Władza się wyżywi. Ale tych, którzy żywią ten kraj, rolników, producentów żywności, spożywców, władza zostawiła bez wsparcia.

Robert Biedroń, kandydat Lewicy na prezydenta RP

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2020