Łączy nas przyszłość!
Lewica

22 lipca 2011 r. na wyspie Utoya, ok. 30 km na północny zachód od Oslo, zginęło 69 osób zastrzelonych przez 32-letniego skrajnie prawicowego Norwega Andersa Breivika. Dokonał dwóch zamachów terrorystycznych: na siedzibę premiera Norwegii, w którym zginęło 8 osób, i na uczestników obozu młodzieżówki norweskiej Partii Pracy.

Przedstawiciele Federacji Młodych Socjaldemokratów, Młodych Razem oraz Przedwiośnia – młodzieżówek partii, które współtworzą Lewicę - złożyli pod ambasadą Norwegii kwiaty z okazji tej smutnej rocznicy.

utoya220720a

Anders Breivik jest chrześcijańskim fundamentalistą o prawicowych poglądach i w swoich działaniach kierował się pobudkami antyislamskimi. Dzisiaj Breivik jest osadzonym, jednakże jego poglądy przelewają się przez wszystkie kraje Europy.

Powiedzmy STOP tym ekstremistycznym ideom. Nie możemy być obojętni wobec jakiejkolwiek dyskryminacji, która uderzałaby w którąkolwiek grupę społeczną. Ślepy fanatyzm i nienawiści wobec drugiego człowieka może doprowadzić ponownie do tragedii.

 

Pamiętajmy o wszystkich ofiarach!

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2020