fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Mamy XXI wiek, zwierzęta potrzebują ochrony prawnej i instytucjonalnej. Projekt ustawy o Rzeczniku Praw Zwierząt został przygotowany dawno temu, ale czekaliśmy na dobry moment na jego złożenie. W tej chwili panuje dobry klimat dla zwierząt i chcemy z niego skorzystać. 

Potrzebna jest instytucja, która będzie stała na straży praw zwierząt, ale i ludzi, którzy walczą o ich prawa. Gdyby instytucja Rzecznika Praw Zwierząt pojawiła się wcześniej, pozwoliłoby to uniknąć wielu dramatów, np. w Stadninie Janów Podlaski. 

Zgłaszamy do konsultacji wśród organizacji pozarządowych projekt ustawy, który powoła tę niezbędną instytucję. Nic dzisiaj nie zastąpi niezależnego Rzecznika, który będzie miał budżet na działanie w sądach i będzie mógł zgłaszać nadużycia praw zwierząt.

Pobierz projekt ustawy!

 

konfa140920c

Anna-Maria Żukowska podczas konferencji prasowej powiedziała: 

Startując do parlamentu w 2019 r. wpisaliśmy do programu coś co potem podchwyciło Prawo i Sprawiedliwość, czyli zakaz hodowli zwierząt na futra. Skoro obecnie panuje dobry klimat dla zwierząt w polskiej polityce, to składamy swój projekt ustawy o powołaniu Rzecznika Praw Zwierząt.  

Beata Maciejewska podczas konferencji prasowej powiedziała: 

Projekt ustawy o Rzeczniku Praw Zwierząt został przygotowany dawno temu, ale czekaliśmy na dobry moment na jego złożenie. Nasz projekt spowoduje, iż głos zwierząt będzie w końcu słyszany w polskim Sejmie. Nic dzisiaj nie zastąpi niezależnego rzecznika, który będzie miał budżet na działanie w sądach i będzie mógł zgłaszać nadużycia praw zwierząt.  

Obecne rozwiązania nakazują powodują, iż rzecznikami praw zwierząt są organizacje pozarządowe, co uniemożliwia szybkie działania, a nam zależy, aby tak się działo.  

W tej chwili panuje dobry klimat dla zwierząt i chcemy z niego skorzystać. Brama do dobrostanu zwierząt została otwarta i chcemy, aby źle traktowane zwierzęta mogły skorzystać na tym dobrym dla nich klimacie.  

Zapraszamy do współpracy wszystkie organizacje pozarządowe, a jest ich wiele, a które działają na rzecz praw zwierząt, aby tworzyły z nami wspólną koalicję. Dzisiaj nasz projekt zostanie rozesłany do wszystkich organizacji pozarządowych, które z nami współpracują. Dziś o trzynastej odbędzie się posiedzenie zespołu ds. Ochrony Zwierząt Hodowlanych, którego jestem przewodniczącą, na którym będziemy zbierać pierwsze uwagi do tego projektu.  

Maciej Kopiec podczas konferencji prasowej powiedział: 

Gdyby instytucja Rzecznika Praw Zwierząt pojawiła się wcześniej, pozwoliłoby to uniknąć wielu dramatów, np. w Stadninie Janów Podlaski. Potrzebna jest instytucja, która będzie stała na straży praw zwierząt, ale i ludzi, którzy walczą o prawa zwierząt.  

Jest wiele do zrobienia i cieszymy się, że pan Jarosław Kaczyński dołączył do naszej prozwierzęcej drogi.  

Andrzej Rozenek podczas konferencji prasowej powiedział: 

Dzisiaj nie powinni tu być nasi pupile, którzy nie potrzebują Rzecznika Praw Zwierząt, ponieważ dbamy o nie. W tym miejscu powinny być zwierzęta, które są prześladowane, które podzielają los, którego nie życzylibyśmy nikomu. Rzecznik Praw Zwierząt powinien być instytucją centralną, intensywnie wspomaganą przez państwo, aby ukrócić coś co jest naszą codziennością – krzywda zwierząt, ich męka i czasem wręcz tortury.  

Zwierzolubów jest wielu, ale bez wsparcia państwa nie poradzą sobie w walce o prawa zwierząt. Potrzebna jest też edukacja, która od najmłodszych lat uczyć będzie, iż zwierzęta są nam niezbędne. Żyjemy w ekosystemie, jeżeli go zakłócimy to podzielimy los innych gatunków, które wyginęły. Mamy XXI wiek, zwierzęta potrzebują ochrony prawnej i instytucjonalnej. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2021