Łączy nas przyszłość!
Lewica

Art.10d. - "Nie popełnia przestępstwa, kto w celu przeciwdziałania COVID-19 narusza obowiązki służbowe lub obowiązujące przepisy, jeżeli działa w interesie społecznymi bez naruszenia tych obowiązków lub przepisów podjęte działania nie byłyby możliwe lub istotnie utrudnione”. 

Tłumacząc z PiS-owskiego na Polski: będzie można kraść, oszukiwać, będzie można używać siły i wystarczy to tylko uzasadnić walką z pandemią, żeby uniknąć kary. W przyszłości, jak i w przeszłości. Warunek jest tylko jeden: przynależność do partii rządzącej. Do nowej elity. Do tej elity, która chodzi na cmentarze a inni nie mogą. Która składa kwiaty pod pomnikiem, a setki policjantów zamyka miasto, której lider ma ochronę kosztującą setki tysięcy złotych, która lata wraz z rodzinami samolotami za państwowe pieniądze. 

Partia walczącą w imieniu ludu z elitami, sama stała się elitą. Polskę zmieniła w folwark, w którym wszyscy są równi, ale niektórzy są równiejsi. A teraz będą bezkarni. Bezkarni, bo walczą o Nas. Będą bezkarnie się bogacić dla Nas.

Kupią za 150 milionów respiratory bez atestów, od znajomego narciarza. Dla nas. Kupią 10 milionów rowerów od spółki, w której brat ministra ma udziały. Dla nas. Żebyśmy się nie zarażali w komunikacji miejskiej. 

Firma żony ministra będzie sprzedawała eko żywność rządowi. Dla Nas. Żebyśmy byli silniejsi w walce z koronawirusem. Będą się leczyli w szpitalach poza kolejką. Dla Nas. Bo walczą z koronawirusem w pierwszej kolejności. Dla nas. Bo PiS walczy z koronawirusem. Działacze PiS będą chronieni prawem, bo walczą z koronawirusem. Dla nas.  

Sędziowie będą wsadzali do więzień według zasług w walce z koronawirusem. Jesteś bandytą, ale walczyłeś - jesteś niewinny. Jesteś niewinny, ale nie walczyłeś z koronawirusem- idziesz siedzieć. 

Nie będzie się nam to podobało - wyjdziemy protestować. Policja będzie waliła pałkami bez umiaru, podduszała, będzie arogancka. Rozgonią nas, żebyśmy się nie pozarażali. Zrobią to dla nas. 

Jesteś przedsiębiorcą, rząd zamknął Ci sklep podczas pandemii. Chciałeś iść po odszkodowanie. Nie pójdziesz. Premier Mateusz Morawiecki złożył wniosek do Trybunału pani Przyłębskiej, aby sąd nie mógł dać Ci odszkodowania. Hulaj dusza piekła nie ma. Możecie robić wszystko. Nikt was nie ukarze. Każde świństwo przejdzie. Bo jesteście elitą. Policjanci, prokuratorzy, sędziowie, urzędnicy- jesteście bezkarni.  

Musicie być wierni, a będziecie bezkarni! Jesteście wybrańcami PiS-owskich bogów! Popatrzcie na Jacka Sasina i Łukasza Szumowskiego!!!!! Ta ustawa działa wstecz. Nic im się nie stało! Do czasu! Żadna ustawa was nie ochroni. 

Bo czas przyjdzie! Urzędnikom, policjantom, prokuratorom, sędziom mówię: przyjdzie czas! Mocodawcy polityczni przegrają wybory wcześniej lub później i się Was wyprą. A sprawiedliwość zapuka do waszych drzwi! 

Już jest wyrok Sądu Administracyjnego, że pan Morawiecki złamał prawo, zlecając przeprowadzenie wyborów. Zobaczycie, jak sądy będą Was oceniały, jak nie będziecie już rządzili. Zobaczycie jak ci, którzy są na Waszych usługach, będą Was zagryzali w zaułkach ulic. Zobaczycie, że tak będzie, doprowadziliście do tego, że tworzy się kasta ludzi, którzy uważają, że są bezkarni. Wyjdzie Wam to uszami. Trybunały zaczną działać. Pamiętajcie o tym. 

Koalicyjny Klub Parlamentarny Lewica będzie głosował za odrzuceniem tej skandalicznej, dającym bezkarność Waszym elitom ustawy! 

Włodzimierz Czarzasty, wicemarszałek Sejmu
Sprawozdanie Komisji o poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, 16 września 2020 r.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2020