fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Pomimo negatywnego stanowiska rządu, Sejm przyjął poprawkę Lewicy, która przyznaje specjalny dodatek w wysokości 100 proc. wynagrodzenia, dla wszystkich pracowników ochrony zdrowia zaangażowanych w leczenie chorych na Covid-19. Dodatek obejmuje lekarzy, personel medyczny oraz niemedyczny. Rozwiązanie przyjęte przez parlament dotyczy każdej formy zatrudnienia, ważne jest, że dana osoba zwalcza skutki COVID-19.

Poprawkę zgłosił senator Wojciech Konieczny, podczas prac nad ustawą covidową w Senacie.  

Polska ochrona zdrowia nie będzie dobrze funkcjonować, jeżeli nie będzie dobrze dofinansowana. Przypominam, że Lewica złożyła projekt ustawy, który zwiększa nakłady na ochronę zdrowia do7,2% PKB, PiS nie proceduje tej ustawy. Domagamy się rozpoczęcia prac nad tą ustawą, a jeżeli im się ona z jakiegoś powodu nie podoba, to niech napiszą własną, mogą się wzorować na naszej.

Jan Szopiński podczas konferencji prasowej powiedział: 

Ustawa covidowa była wielce niesprawiedliwa, zanim nie została wprowadzona do niej poprawka Lewicy. Wcześniejsze zapisy wprowadzały podziały, ponieważ z jednej strony znakomicie premiowała tych, którzy zostaliby skierowani prze wojewodę do walki z epidemią koronawirsua, a z drugiej już zatrudnionych w takiej placówce pozbawiała tego 100% dodatku. W ten sposób powstają podziały na tych lepszych i gorszych. W szpitalu pracują nie tylko lekarze, ale pozostały personel, źle byłoby, gdyby premiowani byliby tylko lekarze.  

Poprawkę zgłosił senator Wojciech Konieczny, podczas prac nad ustawą covidową w Senacie.  

Senator Lewicy zgłosił podczas senackiej Komisji Zdrowia poprawkę, która mówiła o przyznaniu 100% dla wszystkich pracowników walczących z COVID-19, a która przeszła w wyższej izbie parlamentu. W Sejmie opowiedzieliśmy się za utrzymaniem poprawki Senatu, a która mówi o premiowaniu lekarzy oraz pozostałego personelu medycznego i niemedycznego. Rozwiązanie przyjęte przez Sejm dotyczy każdej formy zatrudnienia, ważne jest, że dana osoba zwalcza skutki COVID-19.  

Marcelina Zawisza podczas konferencji prasowej powiedziała: 

Ochrona zdrowia ledwo dyszy i wydawałoby się, że PiS w dobie epidemii pochyli się nad problemami jej pracowników, którzy dzisiaj zarabiają żenujące pieniądze. Diagności laboratoryjnie, pielęgniarki i pielęgniarze to są grupy, które nieustannie walczą o lepsze pensje, aby mogli godnie żyć i pracować, aby nie musieli wyjeżdżać z tego kraju. Cieszę się, że udało się przeforsować tę poprawkę i dzięki senatorowi Lewicy i jego poprawce, którą w Sejmie poparł cały nasz klub, będziemy mogli tym wszystkim ciężko pracującym ludziom, że o nich nie zapominamy.  

Polska ochrona zdrowia nie będzie dobrze funkcjonować, jeżeli nie będzie dobrze dofinansowana. Przypominam, że Lewica złożyła projekt ustawy, który zwiększa nakłady na ochronę zdrowia do7,2% PKB, PiS nie proceduje tej ustawy. Domagamy się rozpoczęcia prac nad tą ustawą, a jeżeli im się ona z jakiegoś powodu nie podoba, to niech napiszą własną, mogą się wzorować na naszej. Nam przede wszystkim chodzi o to, żeby docenić pracę pracowników ochrony zdrowia, ale również, żeby zapewnić im godne warunki pracy nie tylko dzisiaj, nie tylko jutro, ale też w przyszłości. 

Marek Rutka podczas konferencji prasowej powiedział: 

Rząd prowadzi dobrą politykę PR, ale nie wie co naprawdę dzieje się kraju. Mogą nas czekać takie obrazki jak w USA, czyli kontenery chłodnie przed szpitalami, gdzie będą umieszczane zwłoki. Zakłady pogrzebowe odmawiają odbioru ciał zmarłych na COVID-19, ta sprawa też musi zostać systemowo rozwiązana. Dziś mamy 18820 zakażeń, panie premierze nie ma co ludzi wyprowadzać na ulice, trzeba wziąć się do pracy, w imię odpowiedzialności za kraj.  

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2021