fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Lewicy Krzysztof Gawkowski oraz szef KP Koalicji Obywatelskiej Cezary Tomczyk poinformowali o wspólnym złożeniu pod obrady Sejmu, wniosku o wotum nieufności wobec wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego, wicepremiera ds. bezpieczeństwa. 

Przez ostatnie tygodnie mamy do czynienia z milczącym premierem, który zarządza ze swojego gabinetu, aby policja była coraz bardziej ostra; aby postępować z protestującymi w sposób tak brutalnym, jak nigdy w historii wolnej Polski. Jarosław Kaczyński powinien odejść, ponieważ jest chory z nienawiści i w tak trudnym czasie epidemii potrzebujemy zgody i ponad politycznego porozumienia, a silnym źródłem konfliktu politycznego jest prezes PiS.  Krzyczy z mównicy Sejmowej, wyzywając Polki i Polaków. Straszy opozycję, mówiąc, że będzie nas zamykał w więzieniach.

Krzysztof Gawkowski podczas konferencji prasowej powiedział:  

Odpowiedzialność za Polskę to odpowiedzialność za bezpieczeństwo na różnych polach: zdrowia, ekonomii, gospodarki, ale też nasze bezpieczeństwo codzienne - to, które jest dzisiaj pałką teleskopową łamane i które odbija się na siniakach i aresztach ludzi, którzy na ulicach Warszawy i innych polskich miast protestują. W takim czasie opozycja musi razem wyrażać wspólne stanowisko.  

Klub Lewicy postanowił dołączyć się do wniosku Koalicji Obywatelskiej, który ma doprowadzić do odwołania Jarosława Kaczyńskiego z funkcji wicepremiera ds. bezpieczeństwa. Przez ostatnie tygodnie mamy do czynienia z milczącym premierem, który zarządza ze swojego gabinetu, aby policja była coraz bardziej ostra; aby postępować z protestującymi w sposób tak brutalnym, jak nigdy w historii wolnej Polski.  

Jarosława Kaczyński jest chory z nienawiści. To człowiek, który szuka wrogów na ulicy i próbuje wyprowadzić ludzi, którzy będą walczyli z pokojowo nastawionymi protestującymi. Nie ma zgody na to, abyśmy w tak trudnym czasie za wszelką cenę próbowali mówić innym głosem; wspólny głos opozycji w tej sprawie jest niezbędny, dlatego ten wspólny wniosek o odwołanie Jarosława Kaczyńskiego, dobrze przez KO przygotowany i bardzo dobre uargumentowany.  

Jarosław Kaczyński powinien odejść, ponieważ tylko to jest szansą, że będziemy mogli z powrotem szukać porozumienia. Jarosław Kaczyński szuka wojny! Krzyczy z mównicy Sejmowej, wyzywając Polki i Polaków. Straszy opozycję, mówiąc, że będzie nas zamykał w więzieniach.  

Jarosław Kaczyński to dzisiaj główne zło, które doprowadza w Polsce do rewolucji, która na koniec może skończyć się rozlewem krwi, a na to nie można pozwolić.  

 
 
 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2021