Łączy nas przyszłość!
Lewica

Uzyskała dyplom z nauk społecznych na Harvardzie w USA, studiowała także na Sorbonie oraz Sciences-Po w Paryżu. Zna angielski, francuski, portugalski i niemiecki.

Socjolożka, ekspertka od praw człowieka i cyfryzacji, aktywistka lewicowego środowiska w Berlinie. Pracuje na Europejskim Uniwersytecie Viadrina, gdzie kierowała ośrodkiem badawczym Centre for Internet and Human Rights. Działa na rzecz obrony praw cyfrowych pracowników.

Przed wyjazdem do Berlina pracowała w Warszawie jako analityk w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji, gdzie wdrażała strategię otwartego rządu i konsultacji społecznych. Pracowała także w organizacjach działających na rzecz praw migrantów, a w 2010 r. współorganizowała kampanię na rzecz legalizacji pobytu nieudokumentowanych migrantów w Polsce.

W Berlinie działa na rzecz praw kobiet, migrantów i pracowników, a także zabiega o to, by wkład Polek i Polaków mieszkających za granicą doceniano w Warszawie, Berlinie i Brukseli. 

Jest współzałożycielką okręgu Razem Berlin. W maju 2019 r. kandydowała do Parlamentu Europejskiego w Niemczech z listy europejskiej ruchu Diem25, a w 2015 r. była liderką listy Razem w rodzinnym Opolu.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2020