Łączy nas przyszłość!
Lewica

Urodzona w Lęborku.

Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Gdańskiego oraz Studia Podyplomowe w zakresie zarządzania projektami europejskimi i prawa Unii Europejskiej na UMCS w Lublinie.

Działaczka opozycji antykomunistycznej. Aktywna członkini licznych ugrupowań politycznych, w tym: SdRP, Demokratycznej Unii Kobiet, SDPL, SLD. 

Radna sejmiku pomorskiego i miasta Gdańska, trzykrotnie posłanka na Sejm RP, zasiadała m.in. w komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Wiceministra gospodarki oraz pełnomocniczka rządu do spraw osób niepełnosprawnych. Pełnomocniczka rządu do spraw rodziny i kobiet, wiceprzewodnicząca polskiej delegacji na V Światową Konferencję ONZ w Sprawie Kobiet. Autorka pierwszego raportu o sytuacji polskich rodzin i o sytuacji polskich kobiet. Stworzyła pierwszy rządowy program dożywiania dzieci i założyła fundację „Dorośli Dzieciom”.

Odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi. Otrzymała również: Order Św. Równej Apostołom Marii Magdaleny III stopnia, nadany przez Prawosławnego Metropolitę Warszawskiego i całej Polski w imieniu Św. Soboru Biskupów Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, Medal 55 – lecia Honorowego Krwiodawstwa PCK, Honorową Odznakę Komitetu Ochrony Praw Dziecka, Odznakę Za Zasługi Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych. 

Interesuje się literaturą i filmem. Pasjonuje się polityką społeczną. Jest autorką artykułów o tej tematyce.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2020