Łączy nas przyszłość!
Lewica

Wrocławianka, dziennikarka, prezeska Stowarzyszenia Dolnośląski Kongres Kobiet, rzeczniczka realnego równouprawnienia kobiet i mężczyzn. 

Przez 22 lata była dziennikarką i redaktorką Gazety Wyborczej we Wrocławiu, gdzie m.in. kierowała działami kryminalnym i kultury. Potem w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego zajmowała się promocją i informacją funduszy unijnych. 

Była członkinią Grupy Sterującej ds. Realizacji Zasady Równości Szans Kobiet i Mężczyzn w Funduszach Europejskich przy Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Dzięki jej staraniom, jako koordynatorki ds. równego traktowania, marszałek województwa dolnośląskiego, jako pierwszy marszałek w Polsce, podpisał Kartę Różnorodności.

Współorganizowała Czarne Marsze kobiet przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej i prodemokratyczne demonstracje we Wrocławiu. 

Obecnie, na zlecenie magistratu, przygotowuje rekomendacje działań na rzecz mieszkanek Wrocławia. W październiku rozpocznie pracę, jako nauczycielka akademicka w Instytucie Dziennikarstwa UWr.

Ma męża i dwoje dzieci: dorosłą już córkę i syna – licealistę.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2020