Łączy nas przyszłość!
Lewica

Szanowni Państwo,

Mieszkańcy WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO!

13 października 2019 r. odbędą się wybory 460 posłów i 100 senatorów Rzeczypospolitej Polskiej. W rękach Wyborców jest teraz decyzja, kogo uznają za godnego reprezentanta w polskim parlamencie i na kogo oddadzą swój głos. Państwo i samorządy lokalne powinny żyć w symbiozie, powinny ze sobą współpracować, a nie rywalizować oraz sprawiedliwie dzielić między siebie zadania i publiczne pieniądze. Przez całe zawodowe życie jestem wierny zasadzie, że praca dla Polski i wspólnot samorządowych - to służba, a nie „władza”. Starałem się sprostać temu przesłaniu we wszystkich rolach, jakie przyszło mi pełnić w gminie, powiecie, województwie czy na szczeblu krajowym.

Jestem szczecinianinem, ekonomistą, absolwentem Politechniki Szczecińskiej. Od 30 lat pracowałem w odrodzonym samorządzie terytorialnym.

· Przez trzy kadencje od 1990 do 2002r. byłem burmistrzem Miasta i Gminy Gryfino w Powiecie Gryfińskim.

· W latach 1998-2001 byłem radnym i przewodniczącym Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.

· W latach 2001 - 2005 byłem posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej IV kadencji.

· Od 2006 do 2019 roku ponownie pracowałem w samorządzie gminnym - jako wiceburmistrz Gminy Chojna.

· Przez 15 lat byłem członkiem Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, dwukrotnie jej współprzewodniczącym.

· Przez 2 kadencje pełniłem funkcję prezesa (obecnie jestem prezesem honorowym) ogólnopolskiego stowarzyszenia samorządowego UNIA MIASTECZEK POLSKICH.

· W wyborach samorządowych w 2018 roku wyborcy powierzyli mi mandat radnego Powiatu Gryfińskiego VI kadencji na lata 2018-2023.

Chciałbym, aby polski parlament koncentrował się na: tworzeniu dobrego, przejrzystego prawa, dawaniu najlepszych wzorców zachowań międzyludzkich, dbaniu o kulturę słowa i wartości uniwersalne - służące każdemu człowiekowi oraz przestrzeganiu Konstytucji RP i praw obywatelskich. Działam przeciwko wykluczeniu społecznemu i dyskryminacji – także finansowej - różnych grup społecznych, m.in. osób z niepełnosprawnościami, kobiet na rynku pracy, osób starszych. Polakom potrzebna jest zgoda a nie waśnie, współpraca a nie walka, tolerancja a nie wykluczenie, szacunek dla odmienności, godność a nie pycha, łączyć powinna - wspólnota celów. Potrzebujemy prawdy o własnej historii - opartej na faktach, a nie pisania jej zgodnie z panującą ideologią. Potrzebujemy także poczucia tożsamości i wspólnoty narodowej - patriotyzm to nie nacjonalizm! Chciałbym, aby Polska była lepsza. Dla wszystkich.

Proszę o Państwa głos w wyborach 13 października 2019 roku!

Z wyrazami szacunku

Wojciech Długoborski

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2020